Przybyło kilkanaście tys.wiernych-było nas tak dużo,że trudno było się przemieścić na małym odcinku placu przy kościele.
Nie mogło również zabraknąć naszego udziału,Obrońców Krzyża,którzy także podjęliśmy trud pielgrzymowania na ten zacny Jubileusz XX-lecia rozgłośni Radia Maryja.
Pragnęliśmy Bogu podziękować za tę rozgłośnię katolicką,a jednocześnie obywatelską,która uczy wiary,wskrzesza polskich patriotów,którzy ginęli w obronie Ojczyzny.
Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe to kawałek WOLNEJ POLSKI.
Chcieliśmy się poczuć jak we własnej Ojczyżnie,jak w rodzinie,w domu.
Pragnęliśmy również podziękować naszym uczestnictwem za to,że radio i TV Trwam przewodniczy nam pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu.Wykorzystujemy ciekawe artykuły z Naszego Dziennika np:ks.prof.Barnnika,wspaniałego mówcy-słuchamy nagłaśniając oraz codziennie już drugi rok za pomocą radia łęczymy się duchowo i razem modlimy się z wiernymi na Jasnej Górze poczas Apelu.
Radio Maryja jest naszym, ostatnim bastionem wyrażającym stanowisko w sprawach publicznych,społecznych.
Pojechaliśmy podziękować za najbardziej wiarygodne informacje i katechizację.
My,Obrońcy Krzyża życzylibyśmy sobie aby Radio Maryja i TV Trwam odwiedzali nas pod Pałacem Namiestnikowskim,oczywiście w miarę możliwości i informowali Polaków o tym,że my wciąż czuwamy na modlitwie i w postawie patriotycznej domagając się: zwrotu krzyża, Prawdy o Smoleńsku oraz walczymy o Pamięć tych bohaterów,którzy oddali życie służąc Ojczyżnie.Tak Wielka tragedia Narodowa nie może być zapomniana-byłaby to hańba !!!!
Na koniec należy wspomnieć,iż poznaliśmy przy okazji wspaniałych polskich patriotów,odważnych bojowników o wolną Polskę m.in.Marysie z Białegostoku i z Łodzi,które serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do Warszawy.
Do domu wróciliśmy szczęśliwi modląc się za Ojczyznę.
Wewnątrz kościoła
Obrońca Krzyża z banerem na balkonie w kościele św.Józefa ...
na którym widnieją zdjęcia ofiar tragedii smoleńskiej
Kościół wypełniony po brzegi
abp Głódź,który wygłosił homilię

Obrończyni Krzyża w uroczym,moherowym o narodowych barwach bereciku...

i w kamizelkach.
RELACJA Z UROCZYSTOŚCI
Na wstępie został odczytany list Ojca Świętego Benedykta XVI, który stwierdził, że religijne oddziaływanie na rzesze radiosłuchaczy jest nieocenionym wkładem Radia Maryja w misję ewangelizacyjną całego kraju. W dokumencie, podpisanym przez sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej Tarcisio Bertonego Papież przekazał o. dyrektorowi Tadeuszowi Rydzykowi, zakonnikom i świeckim wolontariuszom swoje ojcowskie błogosławieństwo i dziękował twórcom rozgłośni za głoszenie autentycznego, prostego i czystego słowa. Podsumował też 20-letnią działalność Radia Maryja, wskazał na jego wymiar ewangelizacyjny, społeczny, na fenomen, jakim są Kółka Różańcowe. Podkreślił cenny rys Radia – każdy ze słuchaczy może brać czynny udział w otwartym programie „Rozmowy Niedokończone”. Wymienił też inne dzieła, prowadzone przez twórców rozgłośni – Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej oraz ogólnopolski dziennik.
Homilię wygłosił metropolita gdański, który na wstępie powtórzył pozdrowienie, jakim dzielą się słuchacze i pracownicy toruńskiej rozgłośni: „Tu Radio Maryja – katolicki głos w naszych domach. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica”. - Od dwudziestu lat słowa te rozbrzmiewają na radiowych falach. Docierają do polskich domów i serc. Z czasem dzięki przekazom satelitarnym – także dalej, poza granice ojczyzny. Tam, gdzie mieszkają nasi rodacy, gdzie rozbrzmiewa polska mowa. Gdzie swoją posługę pełni jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół – mówił abp Głódź.
Następnie stwierdził, że dzisiejsze uroczystości to zarazem dzień „wdzięczności Bogu za przebytą drogę dwudziestolecia. Za ludzi, którzy tą drogą szli. Za dzieła, które tworzyli. Za ewangeliczny siew, który od lat wzrasta bogatym plonem urodzaju”. - Wszyscy, którzy tworzyli i tworzą Radio Maryja – wielką wartość Kościoła i Ojczyzny – wyśpiewują dziś dziękczynne „Te Deum laudamus” – dodał.
Wymienił przy tym o. Tadeusza Rydzyka, inicjatora i twórcy Radia Maryja oraz jego współpracowników i dobroczyńców, „dzięki których ofiarności to Radio może funkcjonować we właściwy sposób”, a także samych słuchaczy, „którzy z tego dobra korzystali i korzystają” oraz uczestników „rozlicznych dzieł, które to Radio zainicjowało”.
Rozpoczynając nadawanie 8 grudnia 1991 r. - w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - toruńskie Radio przybrało imię Maryi, która jest „znakiem tego, co Polskę stanowi. Jej siły i duchowego piękna. Jej wierności Chrystusowi – mimo tylu wysiłków, aby tę wierność osłabić, przekreślić, zniszczyć’ - przypominał metropolita gdański.
Abp Głódź przypomniał, że start Radia Maryja zbiegł się z początkiem jego posługi jako biskupa polowego Wojska Polskiego. - Przed Chrystusem otwierały się wtedy drzwi polskich koszar i instytucji wojskowych, przez lata na głucho zatrzaśnięte. Wydawać się mogło, że odejdzie w przeszłość miniony zły czas. Że Polska powstająca, by żyć, odrzuci to wszystko, co miało związek z opresyjnym, ateistycznym i materialistycznym systemem, a wesprze się na tym, co wyrosłe z dobra, z przejrzystych wartości .
- Nikt nie przypuszczał, że siłom starego porządku tak szybko się wybaczy. Nikt także nie przypuszczał, że pod swoistym pręgierzem stanie Kościół. Rzekoma twierdza „ciemnogrodu”. Rzekoma przeszkoda na drodze budowania nowego ładu gospodarczego, społecznego, obyczajowego, przemian cywilizacyjnych – dodał metropolita gdański.
Jak podkreślił, Radio Maryja „już wtedy, na starcie stało się tym mocnym głosem sprzeciwu, nicującym kłamstwa, broniącym prawdy o polskim Kościele, o jego drodze”.
Następnie powiedział, że w latach 90. Radio Maryja było przedmiotem ataków, szkalowania, prób odebrania koncesji, pomówień i oskarżeń. Dziś „potrzeba solidarności medialnej”. - Radio Maryja działa przecież legalnie, nie jest poza prawem, zgodnie z koncesją medialną udzieloną przez KRRiT – przypomniał abp Głódź. Dodał, że toruńska rozgłośnia, mimo licznych oskarżeń, zawsze „prezentowała własne spojrzenie na wiele problemów, w najmniejszym stopniu nie ulegała tzw. poprawności politycznej”.
„O wartości Radia Maryja, wiemy najlepiej my, jego słuchacze. To do nas, wspólnoty Kościoła i narodu, skierowana jest jego posługa. To my mamy największe prawo do jej oceny, do wyrażenia własnych opinii, do wdzięczności za klarowność przekazu, za odwagę, za konsekwentną drogę w służbie Kościoła i Prawdy” – tłumaczył hierarcha
Zdaniem abp. Głódzia, potrzeba dziś pewności, że „to, co polskie, co nasze, co święte nie zostanie zniszczone, przekreślone, odsunięte na margines polskiego życia”. - Obronimy krzyż Chrystusowy, który z polskiej przestrzeni publicznej chcą usunąć janczarzy neobolszewii, która zaczyna podnosić głowę w naszym kraju. Jątrzyć, atakować, burzyć ład polskiego życia. Obronimy wartości polskiego ducha, polskiej kultury, polskiej tradycji .(Żródło;"Jesteś tu")
Kościół św.Józefa
Podczas mszy św.
W ogromnych namiotach na telebimach można było śledzić i uczestniczyć we mszy św.

Kaplica w WSKS i M
Tłumy przed siedzibą rozgłośni Radia Maryja
(Żródło 5-ciu ostatnich zdjęć-Salon 24)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz