sobota, 19 lipca 2014

"Czas na zmiany" - rusza jednoczenie obozu niepodległościowego. 

Dodano: 19.07.2014 [11:57]
"Czas na zmiany" - rusza jednoczenie obozu niepodległościowego. RELACJA NA ŻYWO - niezalezna.pl
foto: pis.tv
Warszawie zakończyło zgromadzenie obywatelskie pod hasłem „Czas na zmiany”. W stolicy w samo południe spotkali się przedstawiciele kilkunastu organizacji patriotycznych z Klubami „Gazety Polskiej” na czele. Efekt? Podpisanie porozumienia PiS, Polski Razem i Solidarnej Polski!

Zgromadzenie rozpoczęło się o godz. 12 w hali Expo przy ul. Prądzyńskiego 12/14. W organizację przedsięwzięcia włączyło się kilkanaście organizacji patriotycznych, wśród nich m.in.: NSZZ „Solidarność”, Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Solidarność Rolników Indywidualnych, Prawica RP, Stronnictwo Ludowe PSL „Piast”, Stowarzyszenie Morskie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.

13:45
Konwencja kończy się odśpiewaniem hymnu narodowego.

13:42
Umowa o jedności prawicy podpisana. PiS razem z Ziobrą i Gowinem!
13:39
Głos zabiera Jarosław Kaczyński. Zaprasza na scenę Zbigniewa Ziobrę i Jarosława Gowina.

13:38
Waszczykowski: "Sąsiadujemy z agresorem i ofiarą agresji, polska dyplomacja nie potrafi zająć jednoznacznego stanowiska na arenie miedzynarodowej". I: "Czy ktoś w tym rządzie pamięta jeszcze o katastrofie smoleńskiej? Potrzebie zwrócenia nam wraku?"

13:33
"Od 2008 roku mamy do czynienia z osłabianiem współpracy z USA" - uważa Waszczykowski.
13:30
"Sikorski zamiast myśleć o nowych rynkach zbytu dla Polski, myśli o tym, jak zgnieść opozycję" - mówi Waszczykowski. Padają ostre słowa o Radosławie Sikorskim. "Sikorski odpowiada za politykę w którą nie wierzy, to polityczna schizofrenia" - mówi Waszczykowski.

13:28
Swoje wystąpienie rozpoczyna Witold Waszczykowski, były wiceminister spraw zagranicznych.

13:22
Apel prof. Glińskiego do mediów: 
"Z tego miejsca zwracam się nie tylkodo tych nielicznych sprawiedliwych, zwracam się do wszystkich ludzi polskich mediów, także i tych którzy i mnie osobiście atakowali w sposób brutalny. Zastanówcie się Państwo, co robicie, może jeszcze nie jest za późno, czy warto służyć ludziom, którzy niszczą w Polsce standardy i procedury demokratyczne, czy warto interesom wąskich grup rozmaitych pseudo-elit, czy tak trudno zdobyć się na prosty obiektywizm?Zapewniam Państwa, że bycie przyzwoitym to większa nagroda niż gwiazdorski kontrakt. Polacy to widzą i odróżniają – nomen omen – farbowane lisy od szczerego złota. Nie jesteśmy żadnym murzyństwem. Potrafimy ocenic i wyciągać wnioski. Kiedyś prawdziwe było hasło:telewizja kłamie, dziś prawdziwe jest hasło: media III RP kłamią! Ale może nie wszystkie, może nie wszyscy dziennikarze i ludzie mediów tak postępują czy chcą tak postepować… My, chrześcijanie zawsze wierzymy w człowieka. I jesteśmy miłosierni. Dla Polski i demokracji warto wrócić do misji, warto!"

13:16
"Jest rzeczą oczywistą, że władza, chcąc zamieść aferę tasmową pod dywan, włączyła do swych działań propagandowych tzw. zaprzyjaźnione media. Media te niestety od wielu lat służą w Polsce złej sprawie. Swą – powiedziałbym patologiczną - stronniczością wypaczają mechanizmy demokracji. Wraz z rzędem Donalda Tuska niszczą polską demokrację, sprzeniewierzają się swojej misji, nie pełnią funkcji kontrolnej wobec władzy, ba, kontrolują raczej i nieustannie atakują opozycję…" - mówi prof. Gliński.

13:11
Prof. Gliński: Aby móc walczyć o wartości, z których pochodzi moc wspólnoty politycznej, aby móc przywrócić polskiej polityce jej prospołeczne funkcje. Aby polscy politycy, z wszystkich opcji, mogli wrócić do swoich prawdziwych obowiązków i po prostu „robić” dobro publiczne (zamiast spiskować przeciw spoleczeństwu u „Sowy i Przyjaciół”), konieczna jest naprawa mechanizmów i procedur polskiej demokracji. Przede wszystkim zaś przywrócenie jej funkcji kontrolnych i partycypacyjnych. Demokracja to uczestnictwo ludzi, to wzajemna kontrola jednych przez drugich. Tylko wtedy demokracja jest żywa i nie ześlizguje się w oligarchię czy tyranię. Demokracja to demos, demos czyli lud, społeczeństwo, my wszyscy, naród, to słynne amerykańskie „We the People”, to MY NARÓD POLSKI z preambuły naszej Konstytucji. MY – wspólnie, razem - my Polacy, my Naród, musimy uzyskać, odzyskać – jak w czasach „Solidarności” -podmiotowość w polskiej demokracji!Są trzy główne podmioty.

13:07
"W Polsce nie funkcjonują podstawowe mechanizmy demokratyczne! Trzeba to sobie jasno powiedzieć! To musi wybrzmieć z całą siłą i na całą Europę! W Polsce nie funkcjonuje demokracja! Bo demokracja to nie tylko monopol rządów większościowych od wyborów do wyborów. [...] Demokracja to także prawa mniejszości (i to przecież – na miły Bóg -nie tylko mniejszości obyczajowych, ale jednak przede wszystkim prawa opozycji politycznej). Demokracja to równa, otwarta, proporcjonalna debata publiczna;to partycypacja obywatelska, a więc uczestnictwo obywateli w różnych formach sprawowania władzy i kształtowania porządku prawnego. Demokracja to wzajemna kontrola różnorakich podmiotów, instytucji i aktorów politycznych; to jawność życia publicznego; to wolne media;wreszcie to także prawo do nieposłuszeństwa obywatelskiego" - mówi prof. Gliński.

13:05

Prof. Piotr Gliński: "W Polsce największe nawet racje i najcięższe, racjonalne argumenty w grze politycznej nie mają żadnego znaczenia, bo w Polsce nie ma demokracji. Nie funkcjonują jej podstawowe instytucje i zasady, nie ma debaty publicznej, nie ma mechanizmów kontroli władzy. I to pozwala na bezkarność i puste, kompletnie jałowe z punktu widzenia potrzeb narodu, trwanie tej władzy. Nie przypadkowo jednym z głównych grzechów obecnej władzy ujawnionych na taśmach jest niszczenie mechanizmów demokratycznych – zarówno procedur i instytucji, jak i kultury demokracji w Polsce!" 

12:59
"Dowiedzieliśmy się, że najwyższej postawione osoby w państwie przez półtorej roku regularnie podsłuchiwane były przez gang kelnerów. A skoro tak jest, to Polska jest krajem kompletnie bezbronnym wobec jakiegokolwiek – najmniejszego nawet - zagrożenia zewnętrznego. I to wobec zaogniającej się sytuacji na Ukrainie!" - mówi Piotr Gliński.12:56
Swoje przemówienie rozpoczyna prof. Piotr Gliński, kandydat PiS na premiera rządu technicznego. "Pięć tygodni temu Polską wstrząsnęły taśmy prawdy. Prawdy o obecnym rządzie Rzeczypospolitej Polskiej. Prawdy o tym, co jest ważne dla ludzi, którzy sprawują od siedmiu lat władzę w Polsce. I o tym, co dla nich nie ma żadnego znaczenia" - mówi.


12:54
Andrzej Duda kończy: "Chcemy Polski uczciwej, sprawiedliwej, gdzie prawo i sprawiedliwość są równe dla wszystkich".

12:52
A.Duda: "Czas bezczelnej i aroganckiej władzy musi się skończyć, dlatego jesteśmy tu dziś razem".

12:50

Duda: "Rząd Donalda Tuska to rząd, który jest ufundowany na kłamstwie i działa tylko dla realizacji własnych interesów".

12:48
"Ludzie, którzy dziś są przy władzy, nie rozumieją polityki jako troski o dobro publiczne" - mówi Andrzej Duda.

12:45
Andrzej Duda: "Po upadku rządu SLD, po aferze Rywina, wierzyliśmy, że nadchodzi nowa Polska. Niestety tylko my byliśmy obozem IV RP. PO zmieniła retorykę, przeszli na stronę oligarchii, z którą zawsze byli związani". Dodaje: "Dziś można powiedzieć, że sprawa Sawickiej była fundamentem przejęcia władzy przezPlatformę Obywatelską".

12:42
Gdy A. Duda charakteryzuje środowisko PO jako liberałów-aferałów, cała sala skanduje: "Złodzieje! Złodzieje!"

12:40
Rozpoczyna się przemówienie Andrzeja Dudy. "To, co nas wyróżnia, to podejście do polityki. My pojmujemy ją jako rozumną troskę o dobro wspólne: o państwo polskie" - mówi.
12:28
Wyświetlany jest film poświęcony aferze taśmowej. Cytowane są m.in. fragmenty nagranych rozmów polityków PO:12:25
Zgromadzenie prowadzi posłanka PiS Małgorzata Sadurska. "Tylko razem możemy być tak silni, żeby odsunąć tę sitwę od władzy" - mówi. "Polacy nie chcą już Tuska i jego ministrów, którzy decydują o ważnych sprawach pomiędzy jednym a drugim wejściem kelnerów. Polaków oburza, że ministrowie Tuska zamiast martwić się o zwykłego podatnika, martwią się o swoich" - dodaje.

12:22
Uczestnicy zgromadzenia uczcili minutą ciszy pamięć ofiar tragedii na Ukrainie.

12:20
Zgromadzenie rozpoczyna się od odśpiewania hymnu narodowego.

12:16

Na salę przybył właśnie Antoni Macierewicz.

12:09
Sala jest już pełna:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz