Loading...

wtorek, 12 września 2017


Katastrofa Platformy Obywatelskiej. Już wiedzą, że nie mają szans z PiS

Po latach walki łeb w łeb, teraz Platforma Obywatelska musiała zdać sobie sprawę, że wyścig o odzyskanie władzy w Polsce zakończy się gigantyczną katastrofą. Partia Grzegorza Schetyny osiąga efekty odwrotne do zamierzonych – im mocniej atakuje rząd, tym słabsze notuje poparcie.
Jeszcze do niedawna Prawo i Sprawiedliwość miażdżyło liberalną opozycję głównie w sondażach CBOS, które – zdaniem sił antyrządowych – jest zależne od PiS. Teraz jednak wszystkie badania, nawet te przeprowadzane na zlecenie mediów skrajnie nieprzychylnych obecnej władzy mówią, że ugrupowanie rządzące miażdży PO i Nowoczesną.
W najnowszym sondażu Kantar Public Prawo i Sprawiedliwość zanotowało ogromne poparcie – na poziomie blisko 40%. To wynik miażdżący w porównaniu z Platformą Obywatelską, która cieszy się zaufaniem 16% potencjalnych wyborców.
Wyniki te niemal pokrywają się z danymi CBOS-u z sierpnia. Tam Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 41%, a Platforma – 16%. Czym spowodowany jak taki stan rzeczy, mimo ataków na rząd premier Beaty Szydło z każdej strony? – Platforma nie stworzyła przez 8 lat klasy średniej, została partią elit, a ludzie nie będą głosować antypis skoro mają więcej w kieszeniach – skomentował krótko na Twitterze dziennikarz Polsat News Piotr Witwicki.

Platforma nie stworzyła przez 8 lat klasy średniej, została partią elit, a ludzie nie będą głosować antypis skoro mają więcej w kieszeniach https://twitter.com/300polityka/status/907584518936297472 

Grzegorz Schetyna i jego ludzie muszą zdawać sobie sprawę, że lepiej nie będzie. Polakom, nawet przeciwnym Prawu i Sprawiedliwości, coraz mniej podoba się ciągłe angażowanie w wewnętrzną politykę naszego kraju Brukseli, którego dopuszcza się tzw. totalna opozycja. Poza tym obywateli męczą już organizowane dosłownie co kilka dni i dosłownie pod każdym pretekstem protesty i pikiety.
Neoliberalna opozycja chciała obalić PiS ulicą i zagranicą. Jednakże taka polityka okazała się być strzałem w stopę. Partia Jarosława Kaczyńskiego cieszy się bowiem znacznie wyższym poparciem, niż wszystkie partie lewicowo-liberalne, które miałyby szanse dostać się do Sejmu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz