niedziela, 27 lutego 2011

26 i 27 luty-sobota niedziela

Dzisiaj na mszy  ks.z Pisma Św.przeczytał że,że nie można służyć dwóm panom-służyć można zatem  Bogu lub mamonie.Słuchając tych słów od razu pomyślałam o naszym czuwaniu na Krakowskim Przedmieściu ,a owe słowa wypowiedziane przez duchownego utwierdziły mnie w przekonaniu,iż my,Obrońcy Krzyża mamy  całkowitą rację potępiając prywatę,w tym czerpanie korzyści materialnych pod Krzyżem.Muszą być czyste i klarowne intencję,a ci ,którzy przychodzą dla zysku-nie służą Bogu lecz mamonie!!
Usłyszałam jeszcze,że słowa nie powinny dzielić tylko łączyć i że człowiek nie może osądzać drugiego.Niestety tak nie jest.w dodatku pod Krzyżem. Wystarczy przeczytać wczorajszy wpis(26.02)  p Ewy na stronie p Krajskiego- cytuję:
"Po Apelu, jak zwykle część osób nie zainteresowana cichą i pokorną modlitwą odchodzi (będę o tym pisać stale, gdyż niektórzy owszem przychodzą, ale nie na modlitwy), na posterunku modlitewnym zostają wierni Bogu i Ojczyźnie studenci UŚpK........"Czy takie słowa mają łączyć kogokolwiek pod Krzyżem?W dodatku pisze to osoba ponoć uświęcona i zalicza się do Studentów Uniwersytetu Świętości pod Krzyżem.Kim pani jest,by osądzać drugiego człowieka?,Skąd pani wie w jakim celu ktoś przychodzi,i czy się modli czy nie ?Może się modli wcześniej.Czy nie możecie w końcu zostawić  innych w spokoju i zająć się modlitwą,a nie kłamać..Jest to następny  dowód-kto jątrzy pod Krzyżem .Każdy przychodzi i odchodzi według własnej woli i potrzeby. Proszę wreszcie zrozumieć,że od osądzania drugiego człowieka jest tylko i wyłącznie Bóg!! Jeszcze tylko nasza,Obrońców Krzyża rada-proszę się p Ewo nie ośmieszać!!A jeśli pani taki wizerunek odpowiada-to niech pani  jad swój sączy dalej.Niech wszyscy czytają jaką "miłością" pani darzy bliżniego.
PS Chcę jeszcze przypomnieć(przecież p Ewa o tym nie wie),że całą strukturę modlitw pod Krzyżem właśnie my zapoczątkowaliśmy-zrobiliśmy to spontanicznie i nikt nie patrzył kto się modli i kiedy odchodzi.Natomiast Andrzej wpadł na bardzo dobry pomysł,by za pomocą radia łączyć się duchowo z Jasną Górą w czasie Apelu-to jego inicjatywa!
                                                                                                          
                                                                                      
Wczorajszy dzień(26.02) bogaty był w wydarzenia dotyczące Polski.Już o godz.12wzieliśmy udział w konferencji "Nic  o nas bez nas-wolności obywatelskie i naprawa Rzeczypospolitej"Było dużo ludzi-widać,że interesują się losami swojej Ojczyzny.Niżej umieszczę zdjęcia i krótkie komentarze z tej konferencji.
Natomiast wieczorem jak zwykle zebraliśmy się pod Pałacem Radziwijowskim,by trwać i dawać świadectwo swojej, nieugiętej postawy w obronie Pamięci i Prawdy.Zaś dzisiaj mimo zimnej i wietrznej pogody na Krakowskie Przedmieście przybyło 50 osób.Był Rysio,więc i ołtarzyk obok dużego Krzyża oraz dwa obrazy.Był transmitowany przez radio Apel Jasnogórski,o co zadbał Andrzej, po nim część ludzi poszła do domu Ważne,by ciągłość czuwania była zachowana.
                                                                                                        Jola


W Domu Dziennikarza na Foksal odbyła się  konferencja poświęcona kryzysowi demokracji w Polsce pt.: „Nic o nas bez nas – wolności obywatelskie i naprawa Rzeczypospolitej”.
Konferencję prowadzili: przewodniczący KP PiS Mariusz Błaszczak oraz profesor Waldemar Paruch.

Jako pierwszy głos zabrał prezes PiS dr Jarosław Kaczyński."pierwszym z nich jest odmowa uznania opozycji. Jawna zapowiedź, wielokrotnie formułowana [..], anihilacji opozycji. Opozycja przestała być elementem akceptowanym. [..]
"Mamy wiele sygnałów o tym, że służby specjalne intensyfikują swoją działalność w sferze politycznej, w sferze, którą nie powinny się w ogóle zajmować".
Tu Jarosław Kaczyński, który wcześniej przypomniał inwigilację prawicy, teraz wspomniał o śledztwie w sprawie inwigilacji prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez służby specjalne. Sprawę tej inwigilacji określił jako niebywały skandal.
Powiedział także o próbach ograniczenia możliwości finansowych działalności opozycji.
Prezes PiS opisał również sprawę braku pluralizmu w polskich mediach.
Kolejne audycje likwidowane w telewizji, eliminowanie pewnych dziennikarzy, spychanie ich do mediów, które są ważne, ale nie są tak szeroko czytane, naciski na media, także na tabloidy [..] to są dzisiaj zjawiska znane i w oczywisty sposób uderzające w demokrację, sam fundament demokracji" – powiedział.
Wspomniał też o nowym pomyśle - przeprowadzenia dwudniowych wyborów do sejmu:
Konstytucja mówi bardzo wyraźnie, że jest jeden dzień wyborów. Zawsze używa liczby pojedynczej. Wprowadzenie dwudniowych wyborów wymagałoby zmiany konstytucji” – powiedział Jarosław Kaczyński.
Jest nadzieja, że polską demokrację obronimy, ale musimy jej bronić.” - zakończył swoją wypowiedź.


O demokracji i postpolityce mówił prof. Andrzej Nowak,

Mówił o społeczeństwie jako o stadzie, o rządzie jako o pasterzach i o tych, którzy chcą być właścicielami tego stada. Szansa dla stada pojawia się wtedy, kiedy zaczynają się spory o prawa właścicielskie nad stadem. Tak było ze sprawą Michnik-Miller czyli sprawą Rywina i tak dzieje się obecnie.Następnie głos zabrał wicemarszałek Senatu Zbigniew Romaszewski, który skupił się na kwestiach demokracji w Parlamencie RP.


Z kolei prof. Ryszard Legutko ze swadą odniósł się do problemu jakości państwa i jakości demokracji, przywoływał wiele cytatów z wypowiedzi ekipy rządzącej, zwłaszcza premiera Tuska, który wiele obiecywał, ale niewiele z tego wykonałŻyjemy w państwie kłamliwym. W gigantycznej mistyfikacji” – powiedział.
Przy tym, jak podkreślił, społeczeństwo jest bierne, zgadza się na różne niedemokratyczne działania podejmowane przez ekipę rządzącą
Potem zestawiał cytaty z Premiera Tuska ( z różnych miesięcy), sala pokładała się ze śmiechu. No ale w końcu pan Tusk powiedział "Nie za to mi płacą, abym mówił prawdę" ( też cytat).Mówienie nieprawdy jest metodą - zaczęliśmy w niej uczestniczyć. Mówimy o wrzutkach, przykryciach. Nie mówimy o aferze hazardowej tylko - dobrze, że został ukarany, mógł pójść do kosmetyczki, mógł się przypudrować, jakoś by się wykręcił (Chlebowski).

Dr Barbara Fedyszak-Radziejowska mówiła o sporze „demosu” z tzw. OSE (establishmentem okrągłostołowym) i o demokracji fasadowej.

Mówiła o tym, że czasem zwyciężał demos, czasem zwyciężał OSE. Ten czas zwycięstwa demosu to okres rządów premiera Jana Olszewskiego (pól roku), a potem rząd Jarosława Kaczyńskiego (niepełne dwa lata
Ale, jak stwierdziła, demos lubi demokrację fasadową, bo lubi stabilizację, ciągłość, poczucie bezpieczeństwa., a w demokracji fasadowej rządzący wybierają sobie opozycję.
Wspomniała Katastrofę Smoleńską. Pomnika nie będzie, pamięci też, bo byłoby to dowartościowanie tej części opozycji. Więc trzeba demosowi powiedzieć - to Oni byli winni , że katastrofa się wydarzyła!

Jako ostatni głos zabrał prof. Włodzimierz Bernacki, który zajął się problemem wykluczenia obywateli z przestrzeni publicznej. Stwierdził, że mamy demokrację bez wartości, a jest to całkowite zaprzeczenie demokracji. Wspomniał to podziale dziennikarzy czy naukowców na funkcjonalnych i dysfunkcjonalnych, o utrudnieniach, jakie stoją przed tymi, którzy chcą założyć stowarzyszenie, a także o problemach związanych z wynajmowaniem sal na spotkania

Konferencję podsumował Jarosław Kaczyński.a całość była prowadzona przez: posła Błaszczaka i prof. Parucha


Na konferencji często padały porównania do dzisiejszej Rosji. Są tam wybory, można nawet sobie założyć partię jak ktoś bardzo chce ale jak mówił Kaczyński nikt przy zdrowych zmysłach nie twierdzi, że w Rosji jest demokracja.

Warto wspomnieć, że osobom uczestniczącym w konferencji wręczano bogato ilustrowany album "Patriotyzm - Solidarność - Nowoczesność". :)

P1420647_0

Warto dodać, że na sali obecnych było wielu znanych posłów i profesorów, wystarczy wspomnieć choćby Zdzisława Krasnodębskiego, Andrzeja Waśko, Andrzeja Zybertowicza, Antoniego Macierewicza, Piotr Naimskiego, Jarosława Sellina, Ryszarda Terleckiego, Zofię Romaszewską i wielu innych.
                                                                                                 Źródłem części materiałów jest Blogpress. pl

a oto i inne migawki:


 poseł Sellin
poseł Górski wypatrzył w tłumie Obrońców Krzyża...
Cały przebieg konferencji (4 godz.) nagrywał Andrzejod strony medialnej było to chyba spore wydarzenie
...konferencja chyba się udała.
Można odnieść takie wrażenie,chociażby z tego powodu, że oprócz ważnych osobistości  ze świata polityki obecne były inne środowiska patriotyczne: Ruch 10 IV 2010 Roku, SW, Porozumienie Rawskie.Licznie przybyli również Obrońcy z Krakowskiego Przedmieścia.

...jakoś tak optymistyczniej się zrobiło.

3 komentarze:

 1. W jednym macie racje anakondy są beeeeee!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo się cieszę, że obrońcy Krzyża wzięli udział w tej ważnej konferencji.
  Chciałbym też poprzeć Państwa zdanie na temat niektórych wpisów pojawiających się na stronie p. Krajskiego. Każda osoba, ktora przychodzi pod Krzyż na Krakowskim Przedmieściu, by sie tam pomodlić choćby przez kilka minut, jest ważna. Na stronie p. Krajskiego pojawiają się już tylko wpisy jego znajomych. Inne są cenzurowane. Dlatego na tej stronie spoczywa teraz ciężar informowania o tym co dzieje się pod Pałacem.
  Mariusz

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczęść Boże. Obrońcy Krzyża,którzy wspierają ideę pamięci ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Bardzo wam dziękujemy za odwagę i trwanie na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.Podziwiamy was i .dziękujemy.To wy bohaterzy POLSKI chcecie upamiętnienia 96 osób , wybudowania pomnika z wkomponowaniem krzyża. Te osoby św.pamięci zasłużyły na to,ponieważ wyszli na służbę i nigdy już nie wrócili- zapłacili swoim życiem.CZEŚĆ ICH PAMIĘCI. .Mamy wielki szacunek dla TERESY, która obecnie ma złamaną rękę,TERENI,TESY ,Eli z 2 kulami, Andrzeja,Józka ,Joli, Helenki,Krysi,Joasi,Marysi oraz innych Obrońców.Wiem,że jesteście atakowani,bo prawda drogo kosztuje,plewy tylko nic nie kosztują.Z pozdrowieniami- Jadzia z rodziną .

  OdpowiedzUsuń