czwartek, 18 lipca 2013

Do czego doprowadził NIErząd Tuska!

Polakom brakuje pieniędzy. Są tak zdesperowani, że sprzedają swoje nerki

Dodano: 18.07.2013 [19:49]
Polakom brakuje pieniędzy. Są tak zdesperowani, że sprzedają swoje nerki - niezalezna.pl
foto: hotblack (sxc.hu)
„Witajcie, sprzedam nerkę. Mam 35 lat, nie piję. Tylko poważne oferty. Grupa krwi B Rh+”, „Mam 20 lat, ciężką sytuację finasową, chce sprzedać nerkę”, „Młoda niepaląca i niepijąca studentka sprzeda nerkę – potrzebuję pieniędzy na studia”, „Sprzedam nerkę z powodu zadłużeń oraz dla rodziny, by żyło im się lepiej. Mam 22 lata, jestem zdrowym chłopakiem. Moja cena to 30 tys. To niedużo” – takich ogłoszeń w internecie jest mnóstwo.

Cel? Sprzedaż własnej nerki za kilkadziesiąt tysięcy zł.Kto? Starsi i młodzi, deklarują, że są bez nałogów. Skąd?Warszawa, Olsztyn, Radom, Bydgoszcz, Gliwice...

Dlaczego podjęli aż tak desperacki krok?

- Usamodzielniam się. Z moją dziewczyną wynająłem mieszkanie, ale nie miałem pracy i popadłem w długi. Start jest trudny i nie można ciągle żyć w długach – mówi portalowi niezalezna.pl młody chłopak. Nie pytamy go o imię. Na pytanie, jak wpadł na pomysł sprzedaży komuś części swojego ciała, mówi: – Zobaczyłem ogłoszenia w internecie. To jest zastrzyk gotówki, a z drugiej strony można przecież komuś pomóc tłumaczy.

Czy jego rodzina o tym wie? - Nie, wie tylko moja kobieta. Boi się, abym nie miał powikłań – wyjaśnia i dodaje- Jakbym nie był zmuszony, to bym nie wystawiał takiej oferty. Start młodych, aby jakoś stanąć na własne nogi, jest dziś bardzo trudny. Chciałbym dostać za nerkę ok. 20 tys. - mówi. Nie chce podać swojego wieku.

- Zapieprzam od rana do nocy w Warszawie. Mam żonę, dwoje dzieci i nie daję rady. Prowadzę w Warszawie firmę budowlaną, ale to, co się dzieje z płatnościami, pokazuje, że nie da się tak żyć – mówi nam dojrzały mężczyzna. - Gdybym miał ofertę pracy za granicą, to pakuję się w 15 minut – oznajmia. Miał sklep samoobsługowy, restaurację i firmę budowlaną. Została mu tylko budowlanka, bo reszta padła. – Zawsze ciężko pracowałem. Za nerkę nie spłacę wszystkich długów, ale będzie to jakiś zastrzyk. Żona o tym nie wie. Tu chodzi o dobro rodziny. Co z tego, że będę zdrowy, jak przyjdzie do nas komornik? Co z tego? – pyta zdesperowany.

Na jego ogłoszenie był odzew. - Dostałem ofertę. Jestem już nawet po badaniach. Chciałbym otrzymać jak najwyższą sumę. Tanio tej nerki nie oddam. Jak umieściłem ogłoszenie, to tego samego dnia już była propozycja – cieszy się.

Matka trójki dzieci mówi, że myślała o tym, aby wyciętą nerką spłacić zaciągnięty kredyt. Nie powiedziała tego mężowi.

Sprzedaż nerki jest więc desperackim krokiem szukania dużej sumy pieniędzy, aby wyjść na prostą. Czy warto płacić jednak taką cenę?

Żródło: 

KOMENTARZE:
mogą spokojnie spać?Niech te parszywe szczekaczki telewizyjne o tym wyją dzień i noc,a nie o jakimś Lemańskim.
Na matołowej "Zielonej Wyspie" mieszkają głodne dzieci,bezdomni w kartonach,przy śmietnikach a 13 osób dziennie odbiera sobie życie ze skrajnej biedy i ubóstwa............ ile jest tragedii ludzkiej (w czterech ścianach mieszkania) to już nikt nie zliczy ???????? A POUBeckie mordy.......żyją jak lordy !!!!!!!!!!!!!!!!! Coście Q..y uczynili z tą KRAINĄ ??????????????????????
nic ich nie interesowało i nie interesuje / powtarzają że polityka ich nie interesuje - no to bardzo źle/. Słuchają mętnych ogłupiających mediów i bawią się w gry komputerowe. Prawda muszą dostać kopa to zaczną myśleć samodzielnie. Budźcie się Polacy. MĄDRYM DOŚWIADCZONYM BABCIOM ZABIERANO DOWODY. Nazywano je moherami bo Tusk tak nazwał.
A wystarczyło tylko nie zabierać babci dowodu, zawieźć ją do lokalu wyborczego i zagłosować tak jak babcia. Kiedy na złość babci głosuje się na tuska, trzeba teraz ponosić tego konsekwencje.
Proponuję jednak wstrzymać się ze sprzedażą nerki. Najgorsze jeszcze przed nami. Kryzys dopiero da się we znaki i wtedy nerka bardziej się przyda.
 Polski ,Polska na miarę tuska i jego pochlebców .Młodzi muszą oddać babciom dowody tożsamości które ,nakazał im zabrać tusk .Dryfująca ciągle zielona wyspa szczęśliwości.Jak to się ma do wystąpienia pewnej pani w sejmie ,która zapewniała że Polacy to bardzo szczęśliwy naród na świecie
.Michael5 () 18/07/2013 - 22:11.
Bieda zmusza dziś niektórych naszych Rodaków do tak desperackich kroków. Ci, którzy ponoszą moralną odpowiedzialność za taki stan rzeczy umywają ręce, udając, że "nic się nie stało". I dalej "kręcą lody", jak gdyby nigdy nic, pogrążając się w kolejnych kłamstwach i oszustwach.
Aby podkreślić tragiczny charakter takich kroków jak oddanie swojego organu na sprzedaż trzeba przypomnieć, że według polskiej ustawy transplantologicznej handel organami jest przestępstwem - w myśl artykułów 43. i 44. Ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów.
Polacy zmuszani są do łamania prawa przez biedę!
okaleczyć, nie dostaniecie renty, będziecie kalekami, a co następne sprzedacie ? trzeba zmiany w Polsce i jednoczyć się a nie tworzyć rozłam w społeczeństwie, wspierać mądrych ludzi, którzy chcą ratować Polskę, a takie desperackie pomysły świadczą tylko o głupocie i braku odpowiedzialności za siebie i najbliższych,

słuchali tvn-ów itp., bo myśleli, że od samego głosowania na PO staną się młodzi, bardziej wykształceni i bardziej z dużych miast
...bać się ABW o szóstej rano? Czy warto było pluć na kaczory, bo takie małe, złośliwe, zacofane, patriotyczne i... katolickie? Ludzie kochani!Głupota kosztuje i to dużo. Europejscy przecież przedsiębiorcy, nauczyciele, MWzWM i inni jaśnie oświeceni, co teraz? Druga Grecja... oby nie gorzej. Złotousty, wyluzowany Tusk, przystojny Komorowski, Nowak, Mucha, agent Arłukowicz, kłamczucha "na metr w głąb", magik z Londynu, minister- twitterowiec, gdzież oni teraz? Powiem wam. Szykują sobie miękkie lądowanie!
jesli PiS by mial wiekszosc w sejmie Polacy nie potrzebowali by sprzedawac swoich nerek, nie bylo by reklam ubezpieczen na leczenie w szpitalu, na koszty pochowku, na hipoteki odwrocone, itd.
dlaczego biedni ludzie nie mysla i wybieraja PO?
na zlosc babci odmrazaja sobie uszy (sprzedaja nerki z biedy),
wspolczuje ale myslcie wyborcy przed wyborami by dobrze wybrac bo potem krew, pot i lzy,
teraz PiS jakby mial wiekszosc w Sejmie po wyborach tez Polakow czeka krew, pot i lzy bo trzeba ratowac to co PO zepsula a to sa ogromne straty,
zeby wyjsc z tej tragicznej sytuacji wszyscy Polacy powinni: zaglosowac na PiS i pomagac rzadowi PiS w wyprowadzeniu kraju z kryzysu,
a Polska rozsprzedana, zadluzona, mlodzi bez pracy albo wyjechali, demografia w katastrofie, sluzba zdrowia w rozsprzedaniu i zadluzeniu, wszystkie resorty (ministerstwa) w balaganie i zlym zarzadzaniu,
nie sprzedawac nerek tylko pomagac odsunac PO od wladzy a potem wziac sie do roboty, wszyscy wspolnie,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz